تبلیغات
.::فناوری اطلاعات در دستان شما::.

فیس‌بوك به پشتیبانی از اینترنت‌اكسپلورر ۶ پایان داد

alt


فیس بوك به پشتیبانی از اینترنت اكسپلورر 6 برای قابلیت چت در این سایت شبكه اجتماعی پایان می دهد.
تصمیم فیس بوك كه جدیدترین اقدام برای كنار گذاشتن مرورگر تاریخ گذشته‌ای است كه حاضر نیست به حیاتش پایان دهد نشان دهنده ضرورت مدنظر قرار دادن ارتقا از اینترنت اكسپلورر 6 برای سازمانها است.

بر اساس پست ارسال شده در وبلاگ فیس بوك، این سایت تصمیم گرفته بهبودهای سریعی صورت داده و بهترین تجربه چت ممكن را فراهم كند كه به این معنی است كه دیگر از مرورگرهای اینترنت اكسپلورر 6 پشتیبانی نخواهد كرد.اینترنت اكسپلورر 8 حدود 18 ماه قبل منتشر شد و در زمینه سهم بازار به عنوان مرورگر شماره یك شناخته شده است و علاوه بر برتری، نرخ رشد آن نیز از مرورگرهای رقیب پیشی گرفته اما متاسفانه اینترنت اكسپلورر 6 همچنان مرورگر شماره دو باقی مانده اگرچه سهمش رو به كاهش یافتن است.
بسیاری از شركت‌ها تاكنون پشتیبانی از مرورگرهای قدیمی مانند اینترنت اكسپلورر 6 و مرورگرهایی كه توسط سازندگانشان پشتیبانی نمی‌شوند را متوقف كرده‌اند. خود مایكروسافت نیز برای تشویق كاربران به رها كردن مرورگر قدیمی اش دست به تبلیغات زده است.
بر اساس آمار StatCounter، نسخه شش اینترنت اكسپلورر 18 درصد از سهم بازار مرورگرها را در اختیار دارد. یكی از دلایل ادامه استفاده از اینترنت اكسپلورر 6 وجود آن در ویندوز اكس پی است كه هم‌چنان مورد استفاده گسترده است.
مرورگر اینترنت اكسپلورر 6 در سال 2001 طراحی و با ویندوز اکس‌پی عرضه شد و گسترده‌ترین مرورگر وب مورد استفاده است که استفاده از آن در زمان اوجش در سال‌های 2002 و 2003 به 80 درصد رسید.