تبلیغات
.::فناوری اطلاعات در دستان شما::.

فناوری استریت ویو به آلمان هم برده شد

شرکت گوگل اعلام کرده است که سرویس نمایش تصویری خیابان های شهرهای آلمان را تا پایان سال آینده میلادی آغاز خواهد کرد.نگرانی هایی درباره ارائه این سرویس که “استریت ویو” نام دارد در این کشور وجود داشت.در این سرویس گوگل عکس هایی از خیابان ها را در نقشه های خود نمایش می دهد و کاربران می توانند به صورت مجازی در خیابان های شهر حرکت کنند.گوگل اعلام کرده که در جلسه ای با مقامات آلمانی نگرانی ها درباره این سرویس برطرف شده است.برای راه اندازی این سرویس گوگل از خودروهایی استفاده می کند که بر روی آنها دوربین نصب شده و در حال حرکت تصاویر خیابان را ثبت می کند.منتقدان ” استریت ویو” می گویند که ارائه این سرویس تعرض به حریم خصوصی شهروندان است و به مجرمان و دزدها کمک می کند.

به شهروندان آلمانی این فرصت داده شده تا خانه های خود را از روی این نقشه محو کنند. تصاویر مردم و شماره پلاک خودروها هم از تصاویر گوگل محو خواهد شد.

قرار است تا پایان امسال سرویس “استریت ویو” در بیست شهر بزرگ آلمان راه اندازی شود.

شهرهای برلین، مونیخ، فرانکفورت، هامبورگ و کلن از جمله این شهرها است.

سرویس بحث انگیز

تصویری از خودروی گوگلبرای راه اندازی این سرویس گوگل از خودروهایی استفاده می کند که بر روی آنها دوربین نصب شده و در حال حرکت تصاویر خیابان ها را ثبت می کند

گوگل مراحل آماده سازی سرویس ” استریت ویو” را از سال گذشته در کره جنوبی آغاز کرده است و پلیس می گوید جمع آوری اطلاعات توسط گوگل برای راه اندازی همین سرویس بوده است.

گوگل سرویس ” استریت ویو” را تا کنون در بیست و سه کشور جهان ارائه کرده است، اما در کشورهایی مثل آلمان و کره جنوبی ارائه این سرویس بحث انگیز شده است.

منتقدان می گویند دوربین های گوگل از مردم بدون اطلاع آنها تصویربرداری می کند و آنها ممکن است در حال انجام کاری باشند یا در جایی باشند که نخواهند تصویرشان در اینترنت منتشر شود.

در بهار گذشته این سرویس شرکت گوگل هنگامی خبرساز شد که این شرکت اعلام کرد که در طول چهار سال گذشته، خودروهای تصویربرداریش به طور اتفاقی بخش هایی از اطلاعاتی را که در شبکه های بی سیم در حال رد و بدل شدن بوده ضبط کرده است.

از ماه مه گذشته گوگل تصویر برداری از شهرهای آلمان را برای این سرویس خود متوقف کرده است.

منبع:bbc.com