تبلیغات
.::فناوری اطلاعات در دستان شما::.

بازی رایانه‌ای «تهران 1500» تولید خواهد شد

ایتنا - معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اهمیت بازی‌های رایانه‌ای در آموزش فرهنگ شهرنشینی به قشر کودک و نوجوان گفت: بر همین اساس، این سازمان در نامه‌ای به رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پیشنهاد تولید بازی «تهران 1500 » را داده است.

هادی منبتی در گفت‌وگو با کمیته اطلاع‌رسانی نخستین نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، افزود: هنوز فعالیتی در این باره صورت نگرفته است و فقط در حد یک پیشنهاد از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قرار دارد.
وی ادامه داد: «تهران 1500 » یک فیلم سینمایی انیمیشنی است که توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تولید شده و در این فیلم، وضعیت مردم شهر تهران در 113 سال بعد به نمایش درآمده است.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با بیان اینکه تا کنون انیمیشنی با این مضمون ساخته نشده است، افزود: با توجه به ظرفیت‌های این انیمیشن، در نامه‌ای به مینایی رییس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، پیشنهاد ساخت این بازی ارائه شد.

منبتی ادامه داد: با توجه به اینکه ساخت بازی رایانه‌ای جذاب و پر محتوا به حمایت و تخصص نیاز دارد، تصمیم گرفته شد که از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای ساخت این بازی کمک گرفته شود.
این مقام سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: پیش از این معاونت فرهنگی و معاونت اجتماعی شهرداری تهران یک سری بازی‌های رایانه‌ای دو بعدی در حوزه آموزش شهروندی و حفاظت از محیط زیست برای کودکان ساخته بودند که بسیار ساده بود اما با توجه پیچیدگی بازی تهران 1500 تصمیم گرفته شد که از تجربیات و حمایت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این حوزه استفاده شود.

منبتی با تاکید بر اینکه تشکیل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های اخیر موجب ساماندهی هر چه بیشتر و رونق نسبی بازی‌های داخلی شده است، گفت: این نهاد در چند سال اخیر اقدامات بسیار خوبی را در حوزه بازی‌های رایانه‌ای انجام داده است اما با توجه به گستردگی این حوزه، باید سایر نهاد ها و سازمان‌های فرهنگی نیز در پیشبرد امور به بنیاد کمک کنند.

معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران رده‌بندی بازی‌ها توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را از جمله اقدامات موثر این نهاد در حوزه بازی‌های رایانه‌ای بیان کرد و افزود: امروزه با وجود رده‌بندی بازی‌ها، والدین با آگاهی بیشتری دست به انتخاب بازی برای کودک و نوجوان خود می‌زنند و همین مسئله تا حدوی موجب سامان بازار بازی‌های رایانه‌ای شده است.

این مقام سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار گرفتن بازی‌های رایانه‌ای در سر فصل تولیدات فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را از جمله اقدامات این نهاد برای حمایت از عرصه بازی‌های رایانه‌ای بیان کرد.
وی فعال کردن تولید و دادن سفارش ساخت بازی رایانه‌ای به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای را از دیگر حمایت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای رونق این عرصه عنوان کرد و گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آماده هر گونه همکاری با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای است.

معاون هنری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران همچنین درباره انیمیشن تهران 1500 نیز گفت: تمامی کارهای فیلم انیمیشنی تهران 1500 تا یک ماه آینده پایان خواهد یافت و به احتمال زیاد این فیلم در تعطیلات نوروزی سال آینده اکران عمومی خواهد شد.
منبتی اضافه کرد: شخصیت‌های فیلم انیمیشنی تهران «1500» 10 نفر از سوپر استارهای سینمای کشور از جمله محمدرضا شریفی نیا، هدیه تهرانی، گوهر خیر اندیش، مهتاب نصیرپور، مهران مدیری و حسام الدین نواب صفوی هستند.

نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای تهران توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای امسال در دو بخش برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.irgf.ir مراجعه کنند.