تبلیغات
.::فناوری اطلاعات در دستان شما::.

مخابرات حق افزایش تعرفه E1 را ندارد

مهر- معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد آخرین وضعیت قیمت خطوط E1 که چندی ماهی است از سوی شرکت مخابرات ایران تغییر کرده است گفت: طی نامه‌ای که از سوی سازمان تنظیم مقررات به شرکت مخابرات ایران ارسال شده این شرکت موظف به اجرای تعرفه‌های قبلی خطوط E1 است.
قرار دهد گفت: تغییر تعرفه خطوط E1 مستلزم ارائه پیشنهاد به رگولاتوری و تصویب آن در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است که تاکنون این درخواست از سوی مخابرات به رگولاتوری ارائه نشده است.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات با تاکید بر اینکه تغییر تعرفه E1 و افزایش آن از سوی مخابرات تخلف و غیرقانونی است گفت: تعرفه های قبلی خطوط E1 که مبلغ 30 میلیون ریال به عنوان ودیعه و مبلغ ماهانه 250 هزار ریال بابت هزینه نگهداری ماهانه بود همچنان پابرجا است.
این در حالی است که چندی پیش شرکت مخابرات ایران با ارسال نامه‌ به شرکتهای اینترنتی خریدار لینک‌های E1، تعرفه‌های جدیدی برای متقاضیان این لینک‌ها وضع کرده بود. براساس نامه مخابرات قیمت اولیه خطوط E1 به هزینه 15 میلیون ریالی و غیرقابل استرداد تغییر یافته بود و همچنین خریداران نیز باید بابت نگهداری خطوط ماهانه 950 هزار ریال به مخابرات پرداخت می‌کردند.