تبلیغات
.::فناوری اطلاعات در دستان شما::.

رونمایی نسل جدید آی پد در سال آینده

به گفته تحلیلگران گروه گولدمن ساچ، اپل كه بیش از سه میلیون دستگاه آی پد را در80 روز نخست از آغاز عرضه این رایانه لوحی فروخته، ممكن است در سه ماهه دوم سال 2011 نسل دوم این دستگاه را معرفی كند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اظهارات تحلیلگران، آی پد جدید با نمایشگر 9.7 اینچی ممكن است باریك تر و سبك تر باشد و یك دوربین توكار و یك درایو مینی USB داشته باشد.

شركت تایوانی Hon Hai Precision Industry Co كه بزرگ ترین سازنده قراردادی دستگاههای الكترونیكی است احتمالا تامین كننده اپل خواهد بود.

رایانه لوحی لمسی آی پد در نخستین سال عرضه به بازار، یكی از پرفروش ترین محصولات شركت اپل شده است. این دستگاه با رقابت شدید از سوی محصولات مشابه ساخت شركتهایی مانند هیولت پاكارد، سامسونگ الكترونیكس و Research In Motion مواجه است.

بر اساس گزارش گولدمن ساچ، فروش چنین رایانه های لوحی ممكن است در سال جاری به 16 میلیون دستگاه و در سال 2011 به 35 میلیون دستگاه برسد.

به گفته تحلیلگران، ساخت یك مدل هفت اینچی كوچك تر از آی پد، هنوز نهایی نشده در حالیكه سخنگوی اپل از اظهارنظر در این زمینه امتناع كرده است.